فواید و عوارض تزریق فیلرها

فواید و عوارض  تزریق فیلرها

فواید :

1 . پر كردن محل چربي از دست رفته مانند گونه ها ، خط خنده ، خط اخم
2 . پركردن گودي هاي ناشي از ضربه
3 . متقارن كردن دو نيمه غير متقارن صورت به هر علتي از جمله تحليل رفتن نسج عضلاني صورت به دنبال فلج صورت
4 . پركردن شيارهاي پوست به دنبال افزايش سن ، مثل شيارهاي پيشاني ، دور چشم ، خط خنده ، شيارهاي گردن
5 . پر كردن زخم هاي فرو رفته
6. پر كردن اسكارهاي فرورفته ناشي از جوش ( آكنه )‌يا آبله مرغان
7 . فرم دادن و بزرگ كردن لب
8 . ترميم فرورفتگي لبه تحتاني حدقه چشم
9 . ترميم فرورفتگي هاي روي بيني به دنبال عمل يا ضربه

10.بزرگتر کردن چانه
بايد توجه داشت كه چين ها ،‌فرو رفتگي ها و عدم تقارن ها ممكن است به علت ضايعه خود پوست يا بافت چربي زير پوست باشد . در مواردي كه مشكل در پوست باشد ، تنها از فيلرهاي قابل جذب مثل تركيبات اسيد هيالورونيك مثل جوويدرم و استليس مي توان استفاده كرد . اما در مواردي كه ضايعه به علت مشكل بافت زير پوستي باشد ، مي توان از فيلرهاي قابل جذب ،  يا چربي استفاده كرد.

عوارض :

 

1-با توجه به اینکه ژلهای جدید از کیفیت بالایی برخوردارند و توانسته اند از مراکز نظارتی مربوطه مثل  اداره نظارت بر توزیع غذا و داروی امریکا مجوز مصرف دریافت کنند معمولاً تزریق این ژلها با عارضۀ مهمی همراه نیست و اگر هم عارضه ای داشته باشد خفیف و کوتاه مدت است . از این جمله می توان از قرمزی، تورم و درد مختصر ناحیه تزریق نام برد. 

2-فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید با بدن سازگار هستند یعنی اینکه باعث حساسیت نمی شوند با این وجود بهتر است کسانیکه سابقه آلرژی های شدید به هر گونه داروی تزریقی دارند از تزریق ژل خودداری نمایند. 

3-کسانیکه داروهای تضعیف کنندۀ سیستم انعقاد خون مثل آسپرین یا بروفن یا ادویل استفاده می کنند ممکن است بدنبال تزریق ژل دچار کبودی ناحیه تزریق شوند. 

4- اگر بعد از تزریق ژل اقدام به لیزر صورت، پیلینگ یا هر اقدام دیگری که منوط به پاسخ درم است نمائید احتمال واکنش التهابی وجود دارد. 

5-در بیمارانیکه دچار ضعف سیستم ایمنی هستند و یا به هر دلیل از داروهای تضعیف کنندۀ سیستم ایمنی استفاده می کنند تزریق ژل باید با احتیاط انجام شود زیرا در این افراد احتمال عفونت بیشتر از افراد معمول است. 

6-بی ضرر بودن تزریق ژل در حاملگی، خانم های شیرده و افراد زیر 18 سال به اثبات نرسیده است. 

7-بی ضرر بودن تزریق ژل در بیمارانیکه سابقۀ اسکار برجسته (گوشت اضافه آوردن) دارند مورد مطالعه و بررسی قرار نگرفته است. 

8-علاوه بر ژل روشهای دیگری نیز برای برطرف کردن چین و چروک های صورت وجود دارد. در این مورد می توان از کرم های صورت، پلینگ شیمیایی و لیزر صورت نام برد.

 

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Addthis
بازگشت به صفحه ی قبل